Victron GSM outdoor 2G and 3G antenna for GX GMS - GSM900100100
TAXES INC.
Antenna type: External omnidirectional outdoor antenna
Operating frequency range: 850/900/1800/1900 MHz (compatible with 2G and 3G networks)
Gain: 5 dBi (900 MHz) or 7 dBi (1800/2100 MHz)
Characteristic impedance: 50 ohms
Operating temperature: -40 °C to +80 °C
Polarisation: Vertical
Connector type: SMA male
Mounting: Magnetic or with screws
Colour: Black
Degree of protection: IP65
Producto disponible para la venta
Finance your purchase with Cetelem
GTIN: 8719076045410
Reference:
GSM900100100
Categories: Inverter accessories, Solar inverters, Monitoring
Details of the Victron GSM outdoor 2G and 3G antenna for GX GMS - GSM900100100
In addition, it supports GSM 900 MHz, 1800 MHz and UMTS 2100 MHz frequencies. This makes it useful in many countries and with different mobile operators. So you can count on a more stable connection no matter where you are.
Main features of the Victron Outdoor GSM Antenna 2G and 3G for GX GMS - GSM900100100
Broad compatibility
This antenna works with 2G and 3G networks on GSM 900 MHz, 1800 MHz and UMTS 2100 MHz frequencies. This allows it to be used in many regions and with different mobile operators.