Midi-fuse Victron 150A/32V - CIP132150010
TAXES INC.
Amperage: 150A
Tension:
32V
Voltage drop:
80 mV
Cold resistance: 0,30 mΩ
Availability: In stock
Producto disponible para la venta
Finance your purchase with Cetelem
GTIN: 8719076036517 Reference: CIP132150010 Categories: , ,
Details of the Midi-fuse Victron 150A/32V - CIP132150010
Features of the Victron 150A/32V Midi-fuse
  • The Victron 150A/32V Midi-fuse - CIP132150010 with M8 terminals is a quality fuse and an indispensable part of a safe electrical installation. This 150A (32V) MIDI fuse is specially designed for photovoltaic systems with a system voltage of 32V.
  • 32V fuses cannot be used with 48V systems or vice versa. The voltage range specified on the fuse is important to ensure safe operation.
  • For the MIDI Victron Fuse Holder - CIP000050001.
  • The pack includes 5 fuses.
Datasheet Midi-fuse Victron 150A/32v - CIP132150010
See Victron Midi-fuse 150A/32v datasheet