Fuse Victron MIDI-fuse 100A/58V M6 - CIP134100020
TAXES INC.
  • The pack includes: 5 Units
  • Amperage : 100A
  • Voltage : 58V
  • Voltage drop: 70 mV
  • Internal resistance: 0,45 mΩ
The product photograph is for illustrative purposes only and may not match the actual product.
Producto disponible para la venta
Finance your purchase with Cetelem
GTIN: 8719076061595 Reference: CIP134100020 Categories: ,
Details of the Fuse Victron MIDI-fuse 100A/58V M6 - CIP134100020
  • The Victron MIDI-fuse 100A/58V M6 - CIP134100020 is designed for photovoltaic systems with a voltage up to 48V and a maximum current of 100A.
  • It is a quality fuse, essential in a safe electrical installation.
  • To ensure safe operation, the specified voltage range is important.
  • For use in conjunction with MIDI Fuse Holder Victron Fuse Holder - CIP000050001.
  • The pack includes 5 units
Datasheet Victron MIDI-fuse 100A/58V M6 Fuse - CIP134100020
See Victron MIDI-fuse 100A/58V M6 - CIP134100020 datasheet