Fuse Victron MIDI-fuse 100A 58V - CIP133100010
Finance your purchase with Cetelem
GTIN: 8719076036548 Reference: CIP133100010 Categories: , ,
Details of the Fuse Victron MIDI-fuse 100A 58V - CIP133100010
Characteristics of the Victron MIDI-fuse 100A 58V - CIP133100010
  • A quality fuse is an indispensable part of a safe electrical installation. This Victron MIDI-fuse 100A 58V - CIP133100010 is specially designed for photovoltaic systems with a system voltage of 48V.
  • Fuses for 48V cannot be used with 12/24V systems or vice versa. The voltage range specified on the fuse is important to ensure safe operation.
  • For the MIDI Victron Fuse Holder - CIP000050001.
Datasheet Midi-fuse Victron 100A/58v - CIP133100010
View Victron Midi-fuse 100A/58v datasheet - CIP133100010