Charger Victron Skylla TG 24/50 (1+1) - SDTG2400501
TAXES INC.
Input voltage (V AC): 230
Input voltage range (V AC): 185 – 264
Input voltage range (V DC): 180-400
Frequency (Hz): 45-65
Power factor: 1
Weight: 13 kg
Dimensions: 365 x 250 x 257 mm
Producto disponible para la venta
Finance your purchase with Cetelem
GTIN: 8719076025740 Reference: SDTG2400501 Categories: ,
Details of the Charger Victron Skylla TG 24/50 (1+1) - SDTG2400501
Perfect chargers for any type of battery
Suitable for AC and DC supply (AC-DC and DC-DC operation)
With the exception of the three-phase input models, the chargers also accept DC power.
Controlled loading
Use of TG chargers as power supply
Two outputs for charging 2 battery banks (24 V models only)
TG chargers have 2 isolated outputs. The second output, limited to approximately 4A and with a slightly lower output voltage, is intended for recharging a starter battery.