Victron 48V/100A Battery Protection - BPR048100400
TAXES INC.
Tension: 48V
Maximum continuous charging current*:
100A
Peak current: 250A
Working voltage range: 24 -64V
Producto disponible para la venta
Finance your purchase with Cetelem
GTIN: 8719076021469 Reference: BPR048100400 Categories: , ,
Details of the Victron 48V/100A Battery Protection - BPR048100400
BatteryProtect: Victron 48V/100A Battery Protection - Energy Efficiency and Protection
  5. Overvoltage protection: BatteryProtect disconnects the load when the DC voltage exceeds 16V or 32V, preventing damage to sensitive devices.
Datasheet Battery Protection Victron 48V/100A - BPR048100400
View Victron 48V/100A Battery Protection - BPR048100400