Victron Orion-Tr Smart 24/24-17A DC-DC isolated Booster Converter - ORI242440120
TAXES INC.
  • Bluetooth equipment
  • Converter Charger
  • Input voltage range: 20-35 V
  • Disconnection undervoltage: 14 V
  • Undervoltage reset: 15 V
  • Weight: 1.6 kg
  • Dimensions: 130 x 186 x 70 mm
Producto disponible para la venta
Finance your purchase with Cetelem
GTIN: 8719076047728 Reference: ORI242440120 Categories: , ,
Details of the Victron Orion-Tr Smart 24/24-17A DC-DC isolated Booster Converter - ORI242440120
The Victron Orion-Tr Smart 24/24-17A DC-DC isolated converter - ORI242440120 can be used in 12V or 24V systems and is suitable for both lead-acid and lithium batteries.
Models up to 400 W are available and an unlimited number of units can be connected in parallel to increase the power output.
Designed to operate at high temperatures up to 55°C, with full power output rated up to 40°C.