Midi-fuse Victron 125A/32V - CIP132125010
TAXES INC.
Amperage: 125A
Tension:
32V
Voltage drop:
60 mV
Cold resistance: 0,30 mΩ
Producto disponible para la venta
Finance your purchase with Cetelem
GTIN: 8719076054658 Reference: CIP132125010 Categories: , ,
Details of the Midi-fuse Victron 125A/32V - CIP132125010
Characteristics of the Midi-fuse Victron 125A/32V
  • A quality fuse is an indispensable part of a safe electrical installation. This Victron 125A/32V Midi-fuse - CIP132125010 is specially designed for photovoltaic systems with a system voltage of 32V.
  • 32V fuses cannot be used with 48V systems or vice versa. The voltage range specified on the fuse is important to ensure safe operation.
  • For the MIDI Victron Fuse Holder - CIP000050001.
  • The pack includes 5 fuses.
Datasheet Midi-fuse Victron 125A/32v - CIP132125010
View Victron Midi-fuse 125A/32v datasheet