Fuse Victron MIDI-fuse 100A/58V M6 - CIP134100020
TAXES INC.
- The pack includes: 5 Units
- Amperage : 100A
- Voltage : 58V
- Voltage drop: 70 mV
- Internal resistance: 0,45 mΩ
The product photograph is for illustrative purposes only and may not match the actual product.
Producto disponible para la venta
Finance your purchase with Cetelem
Details of the Fuse Victron MIDI-fuse 100A/58V M6 - CIP134100020
- The Victron MIDI-fuse 100A/58V M6 - CIP134100020 is designed for photovoltaic systems with a voltage up to 48V and a maximum current of 100A.
- It is a quality fuse, essential in a safe electrical installation.
- To ensure safe operation, the specified voltage range is important.
- For use in conjunction with MIDI Fuse Holder Victron Fuse Holder - CIP000050001.
- The pack includes 5 units
Datasheet Victron MIDI-fuse 100A/58V M6 Fuse - CIP134100020