Victron Battery Protection 12/24V 220A - BPR000220400
TAXES INC.
Tension 12/24V
Maximum continuous charging current*: 220A
Peak current (for 30 seconds): 600A
Working voltage range: 6 -35V
Producto disponible para la venta
Finance your purchase with Cetelem
GTIN: 8719076021452 Reference: BPR000220400 Categories: , ,
Details of the Victron Battery Protection 12/24V 220A - BPR000220400
Battery protection Victron 12/24V 220A - BPR000220400: Intelligent Protection for Batteries
  2. Compatibility 12/24V Self-regulating: BatteryProtect automatically adapts to 12V or 24V voltage systems, ensuring versatile operation.
  6. Overvoltage protection: BatteryProtect disconnects the load whenever the DC voltage exceeds 16V or 32V, preventing damage to sensitive devices.
Datasheet Victron Battery Protection 12/24V 220A - BPR000220400
View Victron Battery Protection 12/24V 220A - BPR000220400 datasheet