Pylontech 15U Battery Rack Cabinet - IC-WCB15-66-BAA
TAXES INC.
  • Compatible with lithium batteriesPylontech, Turbo Energy, Dyness, etc.
  • Compatible with ETSI and international standards of 19″.
  • 1.5mm laminated sheet
  • External measurements: 22HU height: 769 mm, width: 600 mm, depth: 600 mm
Producto disponible para la venta
Finance your purchase with Cetelem
Reference: IC-WCB15-66-B Categories: ,
Details of the Pylontech 15U Battery Rack Cabinet - IC-WCB15-66-BAA
Versatile storage solution
Robust and functional design
The MicroConnect battery rack enclosure is designed with functionality and durability in mind, manufactured from 1.5mm cold rolled sheet steel. The front door glass is 5mm thick smoked tempered glass and the front and rear profiles, 48.26cm long and engraved with U dimensions, are 2mm thick. The side doors are 1.2 mm thick. The surface of the cabinet is degreased, pickled, phosphated and the coating is stove-painted.