Mega-fuse Victron 100A/32v (5 pcs) - CIP136100010
TAXES INC.
Tension: 100 A
Voltage: 32 V
Voltage drop:
90 mV
Cold resistance: 0,6 mΩ
No disponible en este momento
No disponible en este momento
Finance your purchase with Cetelem
GTIN: 8719076016588 Reference: CIP136100010 Categories: , ,
Details of the Mega-fuse Victron 100A/32v (5 pcs) - CIP136100010
Characteristics Mega-fuse Victron 100A/32v
Victron Mega-fuse 100A/32v fuses are designed to be used as protection against damage caused by overloads and short circuits in photovoltaic installations up to 32V and a maximum current of 100A.
For Mega type fuse holders such as the Fuse holder Fuse holder for MEGA-fuse Victron - CIP000100001
The pack includes 5 fuses.
Datasheet Mega-fuse Victron 100A/32v - CIP136100010
See Victron Mega-fuse 100A/32v datasheet