Victron MEGA-fuse 400A/80V Ceramic Fuse (5 pcs) - CIP138400020
TAXES INC.
- The pack includes: 5 Units
- Amperage : 400A
- Voltage : 80V
- Voltage drop: 80mV
- Impedance: 0,128mΩ
The product photograph is for illustrative purposes only and may not match the actual product.
Producto disponible para la venta
Finance your purchase with Cetelem
Details of the Victron MEGA-fuse 400A/80V Ceramic Fuse (5 pcs) - CIP138400020
Victron MEGA-fuse Ceramic Fuse 400A/80V
- The Victron MEGA-fuse 400A/80V Ceramic Fuse - CIP138400020 is a ceramic fuse with M8 terminals, designed for photovoltaic systems with a voltage up to 48V and a maximum current of 400A.
- It is a quality ceramic fuse, essential in a safe electrical installation.
- To ensure safe operation, the specified voltage range is important.
- For use Victron Fuse Holder 6 Way for Mega Fuse - CIP050060000
- Compatible with Fuse holder Fuse holder for MEGA-fuse Victron - CIP000100001
- The pack includes 5 Units.
Datasheet Victron MEGA-fuse 400A/80V Ceramic Fuse - CIP138400020
See Victron MEGA-fuse 400A/80V Ceramic Fuse technical datasheet